Ron Millonario XO 40%

Rum Ron Millionario X.O. Reserva Especial je prvotriedny super prémiový rum pochádzajúci zo severného Peru. Jedná sa o limitovanú edíciu, ktorá ročne nepresiahne 6 000 fliaš. Je destilovaný z trstinovej melasy v destilačnej kolóne. Potom zreje v sudoch z amerických bielych dubov. Má tmavo jantárovú farbu a delikátne jemnú chuť, v ktorej môžeme cítiť náznaky medu a zrelého tropického ovocia. Je sladký a vonia po škorici a klinčekoch. Ron Millionario X.O. je obľúbený po jedle v kombinácii s tmavou čokoládou ako digestív*.

                                   *digestív: látka podporujúca trávenie

Z Peru prichádza tento rum neobyčajne plnej chuti. V tomto teplom podnebí sa darí cukrovej trstine, ktorá vďaka intenzívnemu slnečnému žiareniu dosahuje moc, silu a korenia, ktoré prepožičiava aj tomuto vynikajúcemu rumu. Dozrievanie v špeciálnych sudoch z amerického dubu a slavistiky, tento rum získava intenzívnu arómu a chuť kandizovaného ovocia, sušených sliviek a klinčekov, s jemnou narážkou na karamel a hrozienka. Vyvážená sladkosť, najprv vypĺňajúca podnebie so záverom postupne mizne a necháva v ústach príjemnú chuť.

Tento rum bol v roku 2008 ocenený prvým miestom na medzinárodnom rumfestivale a v roku 2009 bol dokonca označený za najlepší alkohol tohto festivalu.

 Vôňa: Korenistá a sladká. Zvodné vlastnosti nezapálenej cigary, s koreniami, čiernym korením, teľacou kožou, so sladkým cédrom a zmesou sušených kvetov a aj s hustým medom manuka.
Chuť: Krémový zlatistý sirup, melasa, varené ovocie, mrvenička s hustým krémom a

                   kakao.
Záver: Nové korenie a zlatý sirup. Sladký a dlhý.

Posted By

admin