Alkohol list

Všetky
Koňak
Rum
Zákusky

Meukow VSOP Superior 40%

Oceneniami ovenčený Meukow VSOP Superior vám poskytne naozaj nezabudnuteľný zážitok. Na prvý pohľad zaujme svojou nádhernou jantárovo-žltou čistou farbou so zlatými odleskami. Harmonické spojenie zrelého ovocia, hrozienok, orieškov, štipky vanilky a korenia tvoria základ tohto koňaku. Záver je dlhý, hrejivý, dominuje mu chuť kandizovaného pomaranča. Názov Superior značí vyšší podiel starších koňakov v zmesi ako u bežných VSOP koňakov.

Meukow

Ako naznačuje samotný názov, zakladatelia koňaku Meukow pochádzali z Ruska. V roku 1862 boli dvaja bratia vyslaní do Francúzska, aby zabezpečili koňak pre cára. Rozhodli sa založiť si svoj vlastný liehovar. Dnes patrí koňak Meukow, so známym logom pumy, medzi najznámejšie značky na svete. Medzi jeho kvality patrí sila, elegancia, zmyselnosť a exotickosť, charakteristické črty tohto zvieraťa. Liehovar sa nachádza v Matha v regióne Charente Maritime.

Rémy Martin XO Excellence 40%

Koňak Rémy Martin XO Excellence tvorí rafinovaná zmes z viac ako 300 eaux-de-vie. Na jeho chuti i vôni sa pozitívne prejavuje jeho dlhšia doba dozrievania (približne 10-37 rokov) v starostlivo vybraných sudoch z limousinského dubu. Rémy Martin Cognac X.O. je to koňak veľkého a zároveň prístupného zážitku. Každá fĺaša má svoje výrobné číslo = každá fľaša je originál.

Rémy Martin

Tento uznávaný podnik na výrobu koňaku existuje od roku 1724, čiže takmer 300 rokov. Produkuje znamenitý koňak Fine Champagne Cognac, čo je kategória najvyššej kvality. Tento podnik si vďaka svojim produktom, ako je napríklad známy koňak Louis XIII., a čiernemu kentaurovi vo svojom logu na fľašiach, získala medzinárodnú slávu a prežila vzrušujúcu históriu rodinných sporov, fúzií a v posledných rokoch aj boom v ľudovej kultúre USA. V súčasnosti je značka Rémy Martin súčasťou skupiny Rémy Cointreau, ktorá je silnou spoločnosťou, ponúkajúcou rôzne luxusné produkty a disponuje veľkou medzinárodnou distribučnou sieťou.

Rémy Martin VSOP 40%

Rémy Martin VSOP, ktorý je na trhu od roku 1927 je nahradený novým produktom, nie len vzhľadom, ale aj zmesou a menom. Rémy Martin VSOP Mature Cask Finish prispeje vybraným eaux-de-vie najviac dychtivým konzumentom. Jeho chuť je zaoblená a lahodná, plná, s príjemnou ostrosťou. Má zlatú, až jantárovú farbu. Použité hrozná sú z koňakových regiónov Grande a Petite Champagne.

Jedna z troch fliaš VSOP vypitých na celom svete je od Rémy Martin. Rémy Martin je meradlom pre kategóriu VSOP a je miešaná z 4 až 12 ročných koňakov. V tejto najnovšej verzii je koňak dokončovaný v starých sudoch po dobu jedného roka pred plnení. Získal vynikajúcu striebornú medailu v kategórii koňak na IWSC 2012.

Rémy Martin

Tento uznávaný podnik na výrobu koňaku existuje od roku 1724, čiže takmer 300 rokov. Produkuje znamenitý koňak Fine Champagne Cognac, čo je kategória najvyššej kvality. Tento podnik si vďaka svojim produktom, ako je napríklad známy koňak Louis XIII., a čiernemu kentaurovi vo svojom logu na fľašiach, získala medzinárodnú slávu a prežila vzrušujúcu históriu rodinných sporov, fúzií a v posledných rokoch aj boom v ľudovej kultúre USA. V súčasnosti je značka Rémy Martin súčasťou skupiny Rémy Cointreau, ktorá je silnou spoločnosťou, ponúkajúcou rôzne luxusné produkty a disponuje veľkou medzinárodnou distribučnou sieťou.

Hennessy XO 40%

Hennessy XO je silný extra old koňak, ktorého chuť je plná tvarov a drevnatej, korenistej arómy. Tvorí ho zmes viac ako 100 špeciálne vybraných eaux-de-vie zo štyroch pestovateľských oblastí. Špeciálne tento koňak je obecne vnímaný ako etablovaný symbol luxusu.

Hennessy VS 40%

Koňak Hennessy Very Special vzniká zmiešaním 40 eaux-de-vie. Jeho farba je krásne jasná a zlatistá. Silnému buketu dominujú dubové tóny, ktoré následne odznievajú a odhaľujú vôňu lieskových orieškov. V chuti je skombinovaná sladkosť červeného bobuľového ovocia s náznakom vanilky.

Vôňa a chuť: vanilka, orechy, kvetiny, sladká, dub, ovocie

Courvoisier XO 40%

Courvoisier predstavil na trh aj edíciu X.O.. Doslova ovocno sladký raj! Jeho konzistencia je veľmi zamatová a dizajn fľaše poteší nejedno oko. Takisto aj zlatistý obal koňaku dodáva X.O. jedinečný pôvab.

Značka Courvoisier je v Top 4 najlepších výrobcov koňaku na celom svete.

Courvoisier XO je extra old koňak s jantárovou farbou. Má intenzívnu arómu a buket s náznakmi marhúľ, hrušiek, pomaranča a čokolády s vanilkou. Vyznačuje sa zamatovou štruktúrou, s veľmi dlhým a vyvíjajúcim sa zakončením.

Farba: Jantárová.

Vôňa: Voňavé čerství marhule, hrušky, pomaranč a kvalitná čokoláda s vanilkou.

Chuť: Jemná chuť s náznakmi pomaranča a vanilky.

Courvoisier VS 40%

Francúzsky koňak Courvoisier bol veľmi obľúbeným koňakom samotného cisára Napoleona Bonaparteho. Preto sa často prezýva aj ako „Napoleonov koňak“. Je to špička medzi koňakmi. Určite si vychutnávajte každý dúšok tohto koňaku. Záver je pomerne krátky, ale chuť intenzívnejšieho rázu.

Farba: Zlatožltá.

Vôňa: Skvelú arómu jarných kvetov.

Chuť: Dlhšie dozreté ovocie, kvalitné dubové sudy a jemný nádych vanilky.

Courvoisier VSOP 40%

Francúzsky Courvoisier je jedným zo štyroch najvýznamnejších výrobcov koňaku na svete, ktorý ponúka rad špičkových produktov, ktoré sa odlišujú svojím vekom. Značkový Courvoisier dozrieva na rozdiel od štandardných koňakov omnoho dlhšie. Odborníci sa zhodujú v tom, že preto je tým najjemnejším a najlepším vo svojej kategórii.

Vôňa: Kakaové bôby, listy mäty a červené hroznové listy. Po chvíľke sa

            aróma ešte viac uvoľní s pikantnými prvkami a tónmi hnedého chleba s

            maslom a pachom pilín a pražených mandlí. Dokonale vyvážený buket plný

            dubovej až exotickej vône.

Chuť: Na jazyku pocítite chuť kávy (a preto by bolo vhodné po hlavnom chode si

           dať tento koňak a espresso). Ďalej sa rozvíjajú chute ako hnedý cukor, šupy

           jabĺk, sladký hrášok a vôňu dubu.

Záver: Finišuje skoro dymovou škoricou. Pomaly prechádza do sladkého podtónu  

            hrušky a gumových medvedíkov.

Ako jediný obdržal reprezentatívnu cenu ""Diplom du Prestige de la France"".

Ron Millonario 15 Reserva Especial 40%

Tento rum značky Ron Millionario

je nádherne zabalený peruánsky rum, ktorý zrel v systéme solera. Destiloval sa v kolónových destilačných prístrojoch a fľaša je zabalená do tkaného obalu. Získal zlatú medailu na súťaži Rum Masters 2009!

Vôňa: Sladká, bohatá a lepkavá s náznakmi dymu, karamelu, škorice, nového korenia,

                   zaváraného ovocia a cigarových listov.
Chuť: Lepkavý karamelový puding, datle a vlašské orechy, melasa, tmavý hnedý cukor

                  a vanilkové korenie.
Záver: Dlhý, sladký a príjemný!

Ron Millonario XO 40%

Rum Ron Millionario X.O. Reserva Especial je prvotriedny super prémiový rum pochádzajúci zo severného Peru. Jedná sa o limitovanú edíciu, ktorá ročne nepresiahne 6 000 fliaš. Je destilovaný z trstinovej melasy v destilačnej kolóne. Potom zreje v sudoch z amerických bielych dubov. Má tmavo jantárovú farbu a delikátne jemnú chuť, v ktorej môžeme cítiť náznaky medu a zrelého tropického ovocia. Je sladký a vonia po škorici a klinčekoch. Ron Millionario X.O. je obľúbený po jedle v kombinácii s tmavou čokoládou ako digestív*.

                                   *digestív: látka podporujúca trávenie

Z Peru prichádza tento rum neobyčajne plnej chuti. V tomto teplom podnebí sa darí cukrovej trstine, ktorá vďaka intenzívnemu slnečnému žiareniu dosahuje moc, silu a korenia, ktoré prepožičiava aj tomuto vynikajúcemu rumu. Dozrievanie v špeciálnych sudoch z amerického dubu a slavistiky, tento rum získava intenzívnu arómu a chuť kandizovaného ovocia, sušených sliviek a klinčekov, s jemnou narážkou na karamel a hrozienka. Vyvážená sladkosť, najprv vypĺňajúca podnebie so záverom postupne mizne a necháva v ústach príjemnú chuť.

Tento rum bol v roku 2008 ocenený prvým miestom na medzinárodnom rumfestivale a v roku 2009 bol dokonca označený za najlepší alkohol tohto festivalu.

 Vôňa: Korenistá a sladká. Zvodné vlastnosti nezapálenej cigary, s koreniami, čiernym korením, teľacou kožou, so sladkým cédrom a zmesou sušených kvetov a aj s hustým medom manuka.
Chuť: Krémový zlatistý sirup, melasa, varené ovocie, mrvenička s hustým krémom a

                   kakao.
Záver: Nové korenie a zlatý sirup. Sladký a dlhý.

Bacardi Carta Negra 37,5%

Rum Bacardi Carta Negra je prémiový, chutný, a elegantný rum od Bacardi. Jeho dnešná chuť je výnimočne jemná, vyzretá a lahodná. To všetko vďaka výrobnemu procesu, v ktorom sa stretávajú rôzne techniky destilácie, fermentácia a miešanie. Je skladovaný v dubových sudoch. Zásadnou inováciou vo výrobe je filtrácia cez drevené uhlie, ktorá dokonale odstráni nečistoty vzniknuté pri destilácii.

Bacardi Carta Blanca 37,5%

Najpredávanejšia značka liehovín po celom svete sa teší svojej popularite vo viac ako 170 krajinách sveta. Bacardi Carta Blanca bola založená v roku 1862 a je stále pozoruhodnou rodinnou značkou.

Aróma: veľmi svieža, s poznámkami citróna a nádychom hrušky

Chuť: čistá a svieža, s príjemnou citrusovou príchuťou, veľmi hladká, nie príliš ostrá 

          dochuť alkoholu

Záver: čistý a jemný

Dictador XO Insolent 40%

Dictador je exkluzívny kolumbijský rum s históriou siahajúcou až do 19. storočia. Základom je jeho dôsledná výroba a recept, ktorý prísne stráži rodina Parra – tretia generácia Dictador Master Blenders. Koncom 18. storočia bol daňový úradník Severo Arango y Ferro vyslaný do prístavného mesta Cartagena de Indias v Nueva Granada (dnešná Kolumbia) – do jednej z prvých oblastí v Južnej Amerike, v ktorých sa začala pestovať cukrová trstina. Mal zlepšiť výber daní pre španielsku korunu v španielskych kolóniách v Amerike. Jeho nekompromisná a mocná povaha mu tak zaručila ,,meno“ Dictador. A potom prišiel moment, keď sa zamiloval na prvý pohľad (a chuť) – keď objavil rum. Jeho oddanosť a náklonnosť k tropickému elixíru ho priviedla k tomu, že sa stal kľúčovým obchodníkom s exotickými destilátmi z cukrovej trstiny, ktoré v tej dobe boli považované za regionálne platidlo.
Počiatok rumu Dictador je ponorený do bohatej histórie Kolumbie, ktorá sa datuje od roku 1913, kedy bola založená spoločnosť Destileria Colombiana – takmer 180 rokov od prvej zmienky o Dictadorovi ju založil jeden z jeho potomkov. Rodina Parra – Master Blenders rumu Dictador – už tri generácie pretvára svoje rodinné tradície na majstrovské umenie. 

V roku 2009 zažil Dictador ,,znovuzrodenie" – pre značku nastal zlomový bod, keď medzinárodní investori pomohli rumu Dictador stať sa jedným z najobľúbenejších a najoceňovanejších kolumbijských rumov na svete. Rumy Hernana Parru boli mnohokrát ocenené na medzinárodných súťažiach vrátane zlatých medailí na World Spirit Awards, San Francisco World Spirit Competition, Miami Rum Festival a Tokyo Whisky and Spirits Competition.

Dictador XO je vrcholným dielom tejto destilérky. Ponúka preto hneď 2 svoje varianty a to Dictador XO Perpetual a Dictador XO insolent. Tieto 2 druhy skrývajú v sebe rozdielne chuťové zážitky a pritom sú nerozlučnými 25 ročnými dvojčatami. Dictador XO Insolent Je destilovaný z panenskej šťavy cukrovej trstiny v medených destilačných kotloch a zrejúci až 25 rokov na dubových sudoch po bourbone, sherry a portskom systémom solera. Má sladkú, korenistú chuť s výrazným náznakom po káve mokka.

Dictador 20 ročný 40%

Dvadsaťročný rum Dictador je vyrobený fermentáciou panenskej melasy z cukrovej trstiny vydestilovanej čiastočne v medených a čiastočne v oceľových sudoch, aby rum dosiahol správnu stredovú mieru. Zreje v už použitých dubových sudoch metódou solera a plní sa do fliaš pod prísnym dohľadom a kontrolou kvality pre zabezpečenie tej pravej chute Dictadoru v každej kvapke. Intenzívna tmavá farba jantáru sa prelína s červenohnedými tónmi, vôňa je intenzívna, no rozvíja sa s jemnosťou karamelu, vanilky, dymového medu, suchých semien a praženej kávy s hlbokými dubovými vnemami. Chuť je jemná a komplexná, na jazyku výrazná, s karamelom, vanilkou, kakaom, praženým medom a so silnou a neobvyklou textúrou vyniká komplexnosť vlastná rumom Dictador; prináša veľkolepý finiš. Patrí medzi svetovo najoceňovanejšie rumy – získal dvojité zlato - na SFWSC & WSWA 2012.

Vôňa: Náznaky duba a višne. Kvet pomaranča, med, sušené brusnice a náznaku 

                   dymu.
Chuť: Cigarové listy, trstinový cukor Demerara, med Manuka, varené ovocie a  

                  korenie. Pikantná.
Záver: Škorica a cédrové drevo.

Dictador 12 ročný 40%

Dictador 12 ročný 40%

Dvanásťročný rum Dictador je vyrobený fermentáciou panenskej melasy z cukrovej trstiny vydestilovanej čiastočne v medených a čiastočne v oceľových sudoch, aby rum dosiahol správnu stredovú mieru. Zreje v už použitých dubových sudoch metódou solera a plní sa do fliaš pod prísnym dohľadom a kontrolou kvality pre zabezpečenie tej pravej chute Dictadoru v každej kvapke. Je to komplexná zmes prémiových starých rumov s plnou a bohatou chuťou. Bohatá jantárová farba odráža červené tóny, vôňa je intenzívne karamelová, medová; aróma suchých semien a jemne praženej kávy predchádza dubovým tónom. Ústa napĺňa jemná a plná chuť karamelu a kakaa s medovo-kávovou príchuťou. Záver je jemne dubový, s komplexnosťou, ktorá pretrváva v mene jedinečnosti rumu Dictador.

História:

V roku 1751 Severo Arango y Ferro prichádza do Cartageny de Indias aby skontroloval a rozvíjal obchod medzi americko-španielskymi kolóniami a Španielskom. Jeho sila a moc mu dali meno Dictador. Na prvý pohľad a dúšok sa Dictador zamiloval do sladkosti a elegancie tropického elixíru a rozhodol sa stať najvýznamnejším výrobcom a obchodníkom s rôznymi exotickými a vysoko kvalitnými rumami.

V roku 1913, takmer 180 rokov po Dictadorovi, dorazil do Cartageny de Indias jeho potomok, Don Julio Arango y Parra a založil Destileriu Colombiana. V priebehu rokov preskúmal diktátorov život a všetky záležitosti týkajúce sa rumovej produkcie. Zasvätil svoj život dedičstvu Dictador a stal sa najlepším výrobcom rumu v Karibskej oblasti.

Záväzok vyzdvihnúť tajomstvo Dictadoru sa tretia generácia rodiny rozhodla naplniť vstupom na medzinárodný trh. Počas tohto obdobia odborníci a investori z Európy posúdili dedičstvo Dictadoru ako prekvapujúci a úžasný zážitok a rozhodli sa investovať kapitál, vedomosti a skúsenosti. Celý koncept Dictador je mimoriadny - spája fantastický zrelý rum, dlhoročné tradície kolumbijských destilérií a európsky dizajn balenia s originálnou fľašou japonského dizajnu na mieru.


Vôňa: Čerstvo pražené kávové zrná, krémová vanilka, karamel a med Manuka.
Chuť: Známky po mede Manuka tvoria jadro chute, s tónmi nového korenia,

                  zadymeného duba a vanilky.
Záver: Krémové dozvuky s nádychom posoleného karamelu.

Deadhead Chocolate 35%

Tento päťročný rum bol vyrobený v rodinnej distilérke v Chiapas. Pri jeho výrobe sa inšpirovali starými receptami určenými na výrobu alkoholu pre mayských a aztéckych vládcov.

Dizajn mŕtvej hlavy opice je pre výrobcu typické. Vnútri tejto fľaše nájdete mix 5 rokov starého rumu spolu s kakaom. Rum má čokoládovú chuť s kávovou arómou.

Zloženie

rum, voda, cukor, esenciálna káva, pražené kakao, prírodné arómy

Don Papa 40%

Rum  Don Papa je kvalitný filipínsky rum z cukrovej trstiny, ktorá rástla na vulkanickej pôde v najúrodnejšie oblasti Filipín, Negros Occidental. Zreje 7 rokov v dubových sudoch v predhorí hôr Kanlaon. Jantárová farba, aróma ľahké a ovocné, ktoré pokračuje jemnou a lahodnou chuťou. Rum Don Papa má dlhý záver a ponúka bohatú paletu chutí ako je vanilka, med a kandizované ovocie.

História: prestížna značka filipínskeho rumu, ktorá je inšpirovaná príbehom jedného z málo ospevovaného účastníka filipínskej revolúcie, ktorého prezývali "PAPA ISIO".  Zo začiatku Dionisio Magbuelas bol skromný predák na cukrovej plantáži, ale medzi ľuďmi bol známy tiež aj ako liečiteľ, šaman, rebel a vodca skupiny revolucionárov. Neskôr zohral kľúčovú rolu pri oslobodzovaní Negros od španielskej nadvlády. Značka DON PAPA nemá symbolizovať len bohatú chuť a arómu tohto úžasného produktu, ale má tiež stelesňovať Papovho spravodlivého ducha. Ak ste milovníci rumu tak si ho veľmi obľúbite.

Výbuch chutí, vanilka, citrusy, med a kandizované ovocie. Očarí fanúšikov sladších rumov.

Pyrat XO Reserve 40%

Rum Pyrat XO pochádza z karibského ostrova Anquily. Je miešaný z veľmi dobre vyzretých rumov, starších ako 15 rokov. Aróma je sladká, v chuti sa objavujú stopy vanilky, marcipánu, sladkého korenia a vyzretého ovocia, s výraznou citrusovou arómou. Obľúbený k samostatnej konzumácii, s dlhým záverom. Každá fľaša je certifikovaná číslom a vlastnoručným podpisom. Podáva sa najlepšie na ľade s plátkom citrónu, kedy vynikne jeho špičková kvalita a jemná chuť.

Vôňa: sladká, pomaranč, vanilka, cola, škorica, hnedý cukor, med.
Chuť: sladké tóny, Triple Sec - pomaranč, mandarínka a citrón, nasleduje vanilka a                                

           hnedý cukor, náznak škorice korenia.
Záver: sladký pomaranč, kola a pretrvávajúca chuť.

Zacapa XO 40%

Zacapa Centario X.O. je destilovaný z fermentovaného čistého panenského sirupu cukrovej trstiny. Zreje systémom Solera v nadmorskej výške 2.333 metrov v sudoch z bielych dubov, v ktorých zrel predtým Bourbon a Sherry Pedro Ximenez. Dubová aróma hovorí o starnutí a vycibrenom vkuse. Vrstvou za vrstvou cítiť chuť muškátových oriešikov, opekaných lieskových orechov a náznak karamelu. Tento rum je naviac na dva roky ukladaný do sudov z francúzskych dubov, v ktorých bol predtým uložený koňak. Ron Zacapa Centenario XO je vyrábaný z tých najstarostlivejšie vyberaných rumov s priemerným vekom 25 rokov, ktoré sú následne viac ako rok miešané, aby bola dosiahnutá perfektná rovnováha v zložení vône a chuti.

Uhladený komplexný rum. V ústach sa rozvíja chuť vanilky, orieškov a medu. Dlhotrvajúca dochuť.

Chuť a vôňa: med, karamel, čokoláda, tabak, orech, vanilka, pikantná

Zacapa Centenario 23 40%

Mnohí odborníci považujú Zacapu za najlepší rum na svete. Získal svoje miesto v historických knihách ako meradlo pre super prémiové rumy. Je tmavo-hnedej jantárovej farby. Dubová aróma hovorí o starnutí a vycibrenom vkuse. Vrstva za vrstvou cítiť chuť muškátového oriešku, opekaných lieskových orechov a náznak karamelu. Hladký povrch s dlhou aromatickou stálosťou. Zacapa Centenario 23 bol mnoho rokov tvorený špeciálne len pre majiteľov Industrias Licoreras Distillery. Vyrába sa v malom mestečku Zacapaneca v Guatemale, kde väčšina populácie ma príjem len z remeselnej výroby. Ručne tkajú výrobky z "Royal Palm", vzorku môžeme vidieť aj na fľaši. Zacapa 23 je vo veku ako žiadny iný rum v Karibiku. Po destilácii odpočíva v amerických dubových sudoch v nadmorskej výške 2438 metrov nad morom, kde je chladné počasie. Vďaka tomu sa pri zrení rum oveľa menej odparuje. 

Pampero Blanco 37,5%

Dobrý biely rum by mal byť čerstvý, čistý, ľahko miešateľný a mal by sa dobre piť. Pampero Blanco toto všetko spĺňa, ale zároveň je to aj aged rum, vyrobený miešaním rumov vo veku do 4 rokov. Destilovaný v tradičných medených nádobách. Biele dubové sudy po "škótskej" dodávajú rumu svoje ovocné tóny a pôvodnú zlatistú farbu, ktorá sa neskôr odstráni filtráciou dreveným uhlím.

      Vôňa:vanilka, mäkký karamel (toffee), banán, cukrová vata
Chuť: ľahká, krémová, čierne ríbezle, vanilla
Farba: číra
Záver: pomalý, vanilkový

Pampero Aniversario 40%

Tmavo jantárové Aniversario bolo vytvorené v roku 1963, na oslavu 25 rokov Pampero ™.

Je to zmes najlepších rumov z ich produkcie. Je považovaný za jeden z najcennejších

rumov na svete a skutočný symbol Venezuely. Blend rumov vo veku do 4 rokov,

zrejúcich v dubových sudoch po sherry. Vynikajúci pomer kvality, chuti a ceny. Dodávané

v krásnom koženom balení.

Vôňa: vanilka, škorica, koža, tabak

Chuť: hrozienka, čokoláda, smotanový puding, sherry

Záver: komplexný, bohatý

Captain Morgan Private Stock 1l 40%

To najlepšie z 300 rokov starej histórie Captain Morgan. Captain Morgan Private

Stock je vyrobený z najvzácnejších rezerv Captain Morgana, ktoré sa snúbi s bohatou

zmesou ostrovného korenia. Je extrémne jemný. Zreje v dubových sudoch minimálne

2 roky. Je perfektný len s ľadom a plátkom citróna.

Zloženie: destilát z melasy, cukor, korenie a prírodné arómy, farbivo ( karamel )

Captain Morgan Black Spiced 40%

Litrová fľaša tmavšieho korenistého rumu značky Captain Morgan vyrobená z

horkejšieho karibského rumu. Zreje v dvakrát opálených dubových súdkoch.

Výborne chutí s kolou alebo zázvorovým pivom a plátkom limetky. Hrejivé tmavé

korenia, čerešňová kola, karamel a vanilka.

Zloženie: alkohol, cukor, zmes korení, prírodná aróma

Captain Morgan Dark Rum 40%

Captain Morgan Black Label je tmavý rum. Má plnú a bohatú chuť. Jedná sa o rum,

ktorý stelesňuje ducha pre tých, ktorí hľadajú skutočnú autentickú zábavu s

priateľmi. Má intenzívnu hlbokú a bohatú chuť, s dymovými poznámkami. Má

vyváženú arómu a bohatú chuť, ktorá zahŕňa tóny vanilky, toffee cukríkov a jemne

zaoblené dubové podtóny.

Zloženie: Jamajský rum, voda, korenie a prírodné arómy, farbivo-karamel

Captain Morgan Gingerbread 30%

Známy Captain Morgan prichádza so sezónnou príchuťou perníku. Obsahuje

všetky ingrediencie ako pravý vianočný nápoj. Škoricu, kardamom a zázvor. 

Zloženie: destilát z melasy, cukor, korenie a prírodné arómy, farbivo

 ( karamel ), perníková zmes

Captain Morgan White 37,5%

Vyrobený z najlepšieho výberu karibských rumov, Captain Morgan White má

príjemne ľahkú, sviežu chuť: ideálny pre miešanie vzrušujúcich rumových

koktailov. Ide o mladý biely rum. Captain Morgan Rum White prináša stredne

plnú, sviežu a čistú chuť, s ľahko sladkým záverom. Dobre sa mieša s kolou,

alebo limonádami.

Inšpirácia na vytvorenie tohto rumu pochádza z ciest po nedotknutých vodách

Karibiku. Kapitán Henry Morgan bola legendárna postava v Karibiku. Po rokoch

strávených na mori ako Buccaneer bol menovaný guvernérom Jamajky. Vlastnil

kapitál na pevnine aj na mori. Duch sira Henryho Morgana žije naďalej v jeho

legendárnych rumoch.
           

Vôňa: veľmi silná a ostrá 

Chuť: sladká, s náznakmi ananásu, banánov a iného

tropického ovocia 

Záver: dlhý, hrejivý.

Odporúčame piť s kockami ľadu, aby ste

uhasili oheň v hrdle, ktorý Vám dúšok tohto bieleho rumu zanechá.

Captain Morgan Spiced Gold 35%

Captain Morgan Spiced Gold je unikátna liehovina s neopakovateľnou chuťou.

Zreje celý rok v dubových sudoch, kde je obohacovaný unikátnou tajnou zmesou bylín a korenia.

Zloženie: destilát z melasy, cukor, korenie, farbivo (karamel) a prírodné arómy.

Božkov Republica White 38%

Božkov Republica Exclusive White je kvalitný 38% blend karibských rumov, ktorý

pochádza zo starostlivo vybraných liehovarov Dominikánskej republiky, Trinidadu,

Guyany a Jamajky. Jeho priezračnú farbu sprevádza jemná, sladkastá chuť, vo vôni

potom rozoznáte vanilku, karamel, bielu čokoládu a kandizované ovocie. Je ideálny

na prípravu miešaných drinkov, avšak predstavuje aj jeden z mála bielych rumov,

ktorý si možno vychutnať aj samotný, či na ľade.

Božkov Republica Exclusive 38%

Božkov rum Republica je vyrobený z 8 ročných rumov pochádzajúcich z Karibiku.

Dosladený je karamelom. Má nádhernú jantárovú farbu.

Odporúčame piť pri izbovej teplote

Aróma a chuť: tóny karamelu, vanilky, sušeného ovocia a orechov.

Diplomático Mantuano 40%

Diplomatico Mantuano znamená v preklade šľachtic, ale tiež mesto vyrábajúce kakao vo Venezule. Diplomatico Mantuano bol predstavený v Londýne na Rumfeste v októbri 2016. Je to priama náhrada za Reserva rum. Spoločnosť zachovala oranžové tóny tejto farebnej schémy rumov a ozdobnú zaoblenú fľašu. Fľaše vyzerajú opticky menšie ako iné 70 cl, ale je isté, že ide len o optickú ilúziu, pretože majú rovnaké množstvo alkoholu.

V aróme, tak ako aj v chuti je ľahko rozpoznateľný spálený dub, hnedý cukor, sušené ovocie potiahnuté karamelom. Vyvážené korenisté tóny dodávajú rumu rovnováhu.

Chuť a vôňa: vanilka, korenie, slivky, dub

Diplomático Reserva Exclusiva 40%

Diplomático Reserva Exclusiva je blend rumov vyrobených výhradne na

kotlíkových destilačných zariadeniach a zrejúcich v priemere 12 rokov. Je

sladký, s ovocnou chuťou, čo je charakteristické pre všetky rumy Diplomático,

ale obsahuje ešte vyššiu koncentráciu a intenzívnejšiu chuť. Jedná sa o

výnimočný rum určený k pomalému popíjaniu, ktorý sa stal hitom pre všetkých

milovníkov rumov od svojho uvedenia na trh. Držiteľ ocenenia "Best of

Category" v kategórii rumov zrejúcich 9-15 rokov - International Rum Festival

2008, Ybor City, Tampa, Florida.

Vôňa: ovocný koláč, rumová zmrzlina, kakao, banán

Chuť: čokoládové tóny, fondán a tropické ovocie

Záver: horko-sladký pomaranč, horká čokoláda a vanilkový krém

Diplomático Planas 47% (biely rum)

Planas je unikátna zmes rumov zrejúcich po dobu minimálne 6 rokov. Pochádza z

Venezuely. Biely rum s obsahom alkoholu 46%, je zaujímavou náhradou za

Diplomatico Blanco. Je to elegantný, bohatý a prekvapivo silný biely rum.

Komplexná filtrácia cez uhlie, ktorá sa robí pred plnením do fliaš, dáva rumu jeho

krištáľovo číry vzhľad a hladký povrch. Diplomático Planas si najlepšie vychutnáte

čistý alebo s ľadom. Tiež je vynikajúci na prípravu jemných koktailov ako Hemingway Daiquiri či mojito.

Vôňa: mletá káva, kokos, tropická

Chuť: ovocný charakter premiešaný s orechmi a krémovosťou kapučína

Záver: dlhý, ovocný